Suriye Kürt Demokrat Partisi (El Parti) Serêkaniyê Merkez Komite Üyesi Şewket Berazî, işgal duvarı örerek Efrîn'i koparmayı amaçladığını söyledi.

Türk devletinin Efrîn'de ördüğü işgal duvarı ve amaçlarına ilişkin Kürt Demokrat Parti (El-Parti) Merkez Komite Üyesi Şewket Berazî ANHA'ya değerlendirmelerde bulundu.

Türk devletinin Suriye topraklarını işgal ettiğini belirten Berazî, "En son Efrîn'i işgal etti. İşgal ettiği yerlerde demografik değişim, zorla göç ettirme planları uyguladı, özellikle de Kürtlerin olduğu Efrîn'de bu biraz daha özel bir şekilde yapıldı. Bab'da, Şehba'da ve Efrîn'de bunlar hala devam ediyor" diye konuştu.

İskenderun Sancağı'nı hatırlatan Berazî, Türk devletinin benzer bir şekilde Efrîn'i Suriye topraklarından koparmayı ve Türkiye haritasına eklemeyi amaçladığını ifade etti.

Berazî, Efrîn'in ve Türk devletinin işgal ettiği tüm bölgelerin özgürleştirilmesinin tüm yurtsever ve onurlu Suriyelilerin sorumluluğu olduğunu söyledi. Dayanışmanın güçlendirilmesi gerektiğine vurgu yapan Berazî, Suriye topraklarının işgaline son verilmesi ve halkın kendi topraklarına geri dönüşü için tüm yöntemlerin kullanılarak mücadele edilmesi gerektiğini belirtti.

ANHA

FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It