Yorumlar   

Barzan
+2 #4 Barzan 06-04-2018 17:25
LANETLI IDRAKSIZ XAINLER.
Merhum Omer Ayna THKO içinde yer alan Kurd milletinin millitan eylemci evladiydi.
Omer Ayna 1971 yilinda turk katil devletinin kolluk kuvvetleri tarafindan vuruldugunda, Piran (Dicle) ilçesinin koyù olan bogaz(dicle nehirininkar§i tarafi zigir) koyunde oturan amca çocuklari cenazsini Pirana getirmeye gittiginde,Pira n -Ergani arasi koprù ùzerinde aile dù§manlari tarafindan o matemli gùnde pusu kurup oldùrdùler.
Bu namerdena hiç bir hukuksuzlukta yer alamayan dù§manliktan dolayi merhum Omer Aynanin ailesi Piran ve bogaz koyùnù haliyle Kurdistani terk ettiler.
Kanimca Emine Ayna xanim O ailenin Kizidir.
Biz Kurdlerin ulusal bilincten yoksun olu§u çok acili oldugu kadar ibret verici bir haldir.
Merhum Omer Aynanin mezari Piran ilcesinin giri§inde Piran daginin nizarinda(golge sinde meftundur.
Ruhu §ad olsun.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Rohat Welat
+3 #3 Rohat Welat 06-04-2018 06:51
Mahmut abi bir hatamız olduysa afedersin umarım.Takip ediyoruz seni.Kendine iyi bak bu halkın senin gibi değerlere,fedak ar ve cesur insanlara çok ama çok ihtiyacı var.

Selamlar,saygılar,hürmetler Mahmut abimiz.


Not:Yazarken kelime hataları olursa özür dilerim.Fenalaş tım ama yine de bitirmek için direndim.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Rohat Welat
+3 #2 Rohat Welat 06-04-2018 06:45
2) Ama gel gör ki adamların devleti (tc)var.
Popo sıkışınca sen Kürdsün ve düşmansın onun gözünde.Onun polisi,askeri,s avcıları,hapish aneleri vs.var.
Benim meramım onların (türklerin)mari fetlerini, kerametlerini ! anlatmak değil.
Benim derdim Kürdün türklere gösterdiği bu hoşgörü ve toleransın 10 da birini niye kendi insanına gösteremediği? Ehmed,Hüsen,Eli ,Elo,Feyzo biri birine guzılkurt demesin.Eyvah ! Artık 40 senemi sürer 140 senemi sürer kan davası olur bu guzılkurt!
İşte asıl sorunumuz budur Mahmut abi.Ve bu ne yazık ki hala yaşadığımız bir husus.Hele ki yaşadığımız bunca melanetlere rağmen tartışmalarımız a,yorumlarımıza bakınca utancından KAHR oluyor insan.
Ve ne yalan söyleyeyim bazen bazı şeylerle karşılaşınca insan bu dünyada Kürdlerden daha Mert daha insanı,daha namuslu bir millet olduğuna inanmıyor ! Birde içimizdeki ihanetleri,böyl e kendini ucuza satanları,cehal etleri görünce de insan Kürdlüğünden utanıyor!!!
Alıntı | Yöneticiye raporla
Rohat Welat
+3 #1 Rohat Welat 06-04-2018 06:23
Mahmut abi selamlar,hürmet ler.
Tanımadığın biri size abi diye hitap etti diye kızmasın umarım.Sizi çok uzun bir zamandır uzaktanda olsa tanıyor ve büyük saygı besliyorum.Kiml iğine ve Ülkesi Kurdistan'a sahip çıkan bütün namuslu Kürdlere sevgim,saygım sonsuzdur.
Şahsınızı,cesaretinizi,halkımız için böyle canla başla çalışmalarınızı ve fedakarlıkların ızı büyük bir hayranlıkla takip ediyorum.Bir Mahmut Alınak cesaretine sahip olamadığım için kendimden kıcık olduğum anlarım dahi olmuştur!
Bu yazınıza geleyim müsadenizle.
Hani denir ya cevap sorunun içindedir diye.Mahmut abi işte tamda budur biz Kürdlerin en büyük sorunu;"Adamlar " (türkler) Kürdlere hangi hakareti yaparsa yapsın Kürdler türklere sınırsız tolerans göstermiştir,ba zen korktuğundan duymamaya,görme meye vermiştir kendini,bazen hoşgörüsünden.. !

Türkler bireysel olarak devletin gücünü arkasında his etmesin Kürdlere gözünün üzerinde kaşın var diyemezler!
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It