Yorumlar   

Memo
-7 #11 Memo 08-03-2018 20:53
Bravo Hasan Bildirici,

eine Vision zu haben! Das aber ist der kurdischen Politik scheinbar abhanden gekommen. Danke, dass Du sie wieder sichtbar machst.

gute Grüsse
Memo
Alıntı | Yöneticiye raporla
rasti
+6 #10 rasti 07-03-2018 22:16
tüm dünya TC'nin 3.5 milyon Suriyeli göçmeni Avrupa'ya gönderme tehditi yüzünden, Efrîn'deki jenosid (soykırım)'ı izliyor ... (Buna, 'bizi mülteci akınından kurtar' diye Avrupa tarafından rica edilen ABD de dahil ...)
Ve görülecek ki, tüm dünya ve Avrupa kısa günün karı peşine düşmenin bedelini, uzun dönemde çok ağır ödeyeceklerdir ...
Çünkü Türk işgaline uğramış bir Efrîn 3,5 milyon göçmenin yaşam alanı değil; Osmanlı (ottoman) mirasçısı psikopat/sapık zihniyetli yeniçericilerin yaşam alanı olacaktır. Ve burada yetişip/eğitile n işid, el nusra isimleriyle isimlendirilen, ama aslında Türk asker ve subayları ile özel harp eğitimcileri tarafından eğitilen bombacı göçmenler TC eliyle Avrupa'yı daha büyük yıkımlara uğratacaktır ...
şimdiden Avrupa'ya geçmiş olsun .....
Alıntı | Yöneticiye raporla
Celebi
+1 #9 Celebi 06-03-2018 19:25
PKK nin gucunu abarttigimiz kadar, Pesmergeninde anlamini yavas 6avas yitirdigini zaman bizlere gosterecek ve gosteriyor.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Celebi
+3 #8 Celebi 06-03-2018 19:24
Muhammedkocaker KCK'nin son mesajini yayinlamis, PLK'nin dusman olaeak niteledigi tanim bundan ibarettir! Kisacasi PKK'nin Kurdlerden baska dusmani yoktur. Ayrica yaziya bakarsak, Kirdlere bir getirisi olmayacak, TC oraya tipis tipis arap ve turkmen yerlestirecek, PKK de halklarin kardelsigi slogani ile Kazigi Kurdlere tekrar gecirecek, Ben burdaki apoculara soruyorum Pesmergenin savunma alani disindaedya savunma alanlariniz varmi Suriye, Iran,ve TC de? Afrinin ozgur alanlar olmadigi net ve acik.
Alıntı | Yöneticiye raporla
bênav
+4 #7 bênav 06-03-2018 14:14
Ari sen ne sacmaliyorsun neyin provakasyonu.af rinle hergün tlf la konusan afrinli arkadaslarim var.durum iyi degil.
Alıntı | Yöneticiye raporla
hidir
+3 #6 hidir 06-03-2018 12:35
hasan yaniliyor
afrinde yapilan bir etnik temizlikdir
bu etnik temizlige onay verenler var
birde az olsa karsi cikanlar
küresel savas felan yok
afrinde ne rus askeri ölüyor nede iran nede alman

afrin kürdleri imha etme var
bunu yapan türkler
türklerin kullandigi tüm silahlar almanlarin
türk nasyonal sosyalizm uygulaniyor
abd ve fransa biraz karsi duruyor
almanya rusya iran cihatci islam destek veriyorvyyc
Alıntı | Yöneticiye raporla
Muhammetkocaker
+3 #5 Muhammetkocaker 06-03-2018 05:53
"T.C nin Afrini isgal etmesi,Kurtleri milliyetcilige yonlendiriyor.H albuki milliyetcilik baskan apo tarafinfan mahkum edilen bir pragmidadir.T.C Afrin isgalini dehal durdurmalidir" Mustafa Karasu 05.03.2018 aciklamasi yorumsuz
Alıntı | Yöneticiye raporla
Miho
+2 #4 Miho 05-03-2018 22:39
Kürd gerçekligi balçıkla sıvanamaz tıpkı güneş gibi.Ama biz fukaralar hep balçıkla sıvamaya çalıştık,düşman ı hedefleyen bir örgütleme inşa edecegimize,ken dimizi yaşatmanın ideolojisini,halkımızasunduk.
Kürd gerçekligini ne kendimiz kavradık ve nede halkımıza kavratık.Son 40-50 yıl içinde nelere tanık olmadık ki?kimimiz sosyal faşist olduk,kimimiz macu bozkurt,kimimiz Debreyci olduk,kimimiz Marigelacı,kimi miz kıremlin önüde avuç açtık kimim beyaz sarayönünde fakat son onyılda Kürtlük adına yaşanan bu kadar rezilige tanık olmadık.
Türkiyeleşmenin yavuz hırsızları
Kürd ülküsünü köküne kibrit suyu dökerken,entegr asyoncular ise beton dükmekle meşguldüler.Bun a itiraz eden sadece bir kaç bağımsız kürd yurseveri oldu.Bu gün kalkıp televizyonlarda ahkem kesenlerin bir tek itirazına rastlamadık,ins anları tanrı katına cıkarıp dokunulmazlık sağlamaktan başka.Ülkesi olmayanlar alınlarındaki KÖLE yazısını
silemezler.Ya köleciligi kabul edecegiz,ya da?????
Alıntı | Yöneticiye raporla
Ari
-2 #3 Ari 05-03-2018 20:21
benav senin gibiler cok geldi,ama gazlari alinip gönderildi,seni n profokasyonlari ni burda kimse yemez.
Alıntı | Yöneticiye raporla
bênav
+3 #2 bênav 04-03-2018 18:22
afrinde durum iyi degil sayin bildirici,suand a yüzde 40 isgal edilmis kenarlardan ,gidisat iyi degil ,siz olumlu seyler yaziyorsunuz ama gercek öyle degil,
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It