Yorumlar   

Mamoste Hikmet
-44 #8 Mamoste Hikmet 29-04-2017 20:52
Siyasal İslamın adı üstünde amaç insanların inancı değildir. İslamın araçsallaşmasıd ır. Toplum zehirlenmesidir.
Din insan ve inandığı her neyse onun arasında kalmalıdır. Sekülar, laik ve demokrat olma koşuluyla kurulacak her yapı çağımızın en ideal,yararlı ve geçerli yönetim biçimidir. Gerisi kömünizm dahil insanlara acı vermekten başka bir şey değildir.
Sekülarizm, laiklik ve demokrasi insanlık mücadelesinin birer kazanımıdır. Bazı akıl fukaraları kapitalizmin kötülükleri ile gölgeliyerek, karşı çıkmaktalar.
Sekülar laik ve demokratik bir Kürdistan umuduyla ustad Bildiriciye sağlıklı bir yaşam dikiliyorum
!
Alıntı | Yöneticiye raporla
hidir
-41 #7 hidir 25-04-2017 07:47
siyasa lislam islam fasizmidir
gecmisi nazi almanyasidir
zaten hz.muhammed kilicla islama dayatmistir.
islam olmayani katletmistir.
kürdistan ilk soykirim yapan islamdir
yani hz muhamedve hz ali dir
sorulmasi gereken islamadil olabilirmi ?
hayir
cünkü her yaniyla mediniyet adelet düsmanidir
islam sömürgeciligin en ilkel seklidir
ayakda kalisi sirf teröre dayalidir
Alıntı | Yöneticiye raporla
Sheamus Ariyan
-40 #6 Sheamus Ariyan 25-04-2017 06:39
Islami arap cöllerinden Kurdistana tasiyan araplar o zaman büyük bir direnisle karsi karsiya gelmislerdi. Islamiyete en fazla direnen halk o nedenle Kurd halki olmustur. Cünkü o zamanki Kurdistan cografyasindaki Günes ve Ates inanci (Zerdeshtin) human bir inanc idi ve hala de öyle. Yani insanin iyi bir seyi olursa onu neden kötü bir seye degistirsin ki. Fakat Kurdler zorla islamlastirdikt an sonra müslümanligin bekcisi haline geldiler ve herseyini buna kurban ettiler. O kadar ileri gittiler ki kendi ülkelerini bile istemez hale geldiler. Iste sonuc! Dünyada 50 milyon olup de ülkesine sahip cikmayan tek halk Kurd halkidir. Bunun en büyük sebeplerden birinci sirada islam gericiligidir. Yani islamin cagdisi, gerici ve katliamci bir anayasasi oldugu dogrudur. Yani kuran. Fakat bunda en fazla zarar gören ve görmeye devam eden Kurdlerdir. O halde ne yapmak lazim? Akili bir insan herhangi birseyden zarar gördügünü anlayinca o zarar gördügü seyden vazgecer. En dogrusu budur. Nerede o akil?
Alıntı | Yöneticiye raporla
R. Celik
-37 #5 R. Celik 24-04-2017 15:35
1400 yil önce yasamis, okur ve yazarligi dahi olmayan bir cahilin, o gün ki düsüncelerini yasamak istemek isteyen birisi: ya seytandir, din ile eseklestirilmis aptallari kullanmak istedigi icindir, yani cikarlari icindir, yada zir cahildir ve bilincli olanlara hizmet eder.
Sayin Bildirici dogru yazmis, kendisine tesekkür ederim.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Jersus
-37 #4 Jersus 24-04-2017 08:41
Sayin Bildirici,
Kurdistan in temeli sekuler bir demokrasiyle kurulmalidir.Ya ziniz bunun icin ideal bir bakis sunuyor.Yalniz bolgenin sosyolojik yapisi da dikkate alinarak bu duzen kurulmalidir.Te melleri evrensel degerlere gore kurulmayan,adal eti carpik bir devletin omru de uzun olmaz.Karar verici onderlerin bunu dikkate alacagindan suphe duymamak iyi olacaktir.
Tesekkurler...
Alıntı | Yöneticiye raporla
Kürd Zerdest
-29 #3 Kürd Zerdest 23-04-2017 21:24
İslam dini Kürd ve Kürdistan düşmanıdır. İslam dini insanlık ve özgürlük düşmanıdır. Açın kendilerinin Kuranı Kerim kitaplarını okuyun, insan katletmeyi ve zorla müslümanlaştırm ayı emrediyor. Bana tek bir tane insanlıktan nasibini almış müslüman ülkesi örneğini veremezsiniz, çünkü anayasası İslamdır. Kemalizm ve özellikle islam dini halkımızın azılı düşmanıdır. Artık korkmadan haykırma zamanıdır.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Ali Haydar Kimsori
-26 #2 Ali Haydar Kimsori 23-04-2017 21:16
Isim geregi bir cok islam ulkesini gorme sansim oldu; hepsi sanki bir torna makinasindan cikamis gibi birbirinin kopyasi. Her yerde yalan, dolan firldak, rusvet, adam kayirma vs..
Endonezyadan tut Fasa kadar tum Islam ulkelerinde yalan firtinalari esiyor. Bu bir tesadufmu? Bence degil..
Alıntı | Yöneticiye raporla
Ari
-24 #1 Ari 23-04-2017 21:06
1400 sene evel yasamis bir çol Erebinin (Erebè qunres) pesine takilmak hangi meseleyi çözer?!
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It