Yorumlar   

Amed
+33 #13 Amed 22-04-2017 08:57
He he Hasan......anla tmaya devam et.Sen olmasan nasil gülerdik???
Alıntı | Yöneticiye raporla
azad kurd
-44 #12 azad kurd 22-04-2017 08:52
erdogan bu referandumdan zayifliyarak cikmistir dogru amma bu durum kürdlerin cikarinadir demek sorunludur.
cünkü kürd sorunu gibbi agir bir sorunu zayiflamis lider degil tam tersine Güclü lider cözebilir. erdogan kürd sorununu cözmek isteseydi 7 haziran 2015 ten sonra hdp ile kualisyon kurar cözerdi en uygun zaman o zamandi
bahcelinin kucagina oturmus ordanda asagi düsmüs kürdlere genosid uygulamis bir liderin kürdlerin elini tutacagi düsüncesi kürdlerin sömürgceiligi hallen bilince cikarmadiginind a göstergesidr
erdoganin zayiflamasini bazi global gücler istedielr ve onu saglayincada referandum sonuclarina göz yumdular.
sizce Amerika referandum sonuclarinin hilleli oldugunu bilmiyormu biliyorsa buna niye göz yumdu. erdogani amerikaya davet etti.
kürdler dünya siyasetinden bagimsiz analizlere temkinli yaklasmali cünkü bu durum kürdlerin daha agir bedel ödemsine sebep olur.
erdoganin arkasinda onun bu zayifligini kulanmak isteyen global gücler var.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Kurdava
-35 #11 Kurdava 21-04-2017 00:34
VI

korkuları çoğalmiş çare arar durumda yakalamışken ona elimizi uzatarak gücümüzü çoğaltacak ve geleceğimizi sağlamlaştıraca ğız. Güç durumdadır, elimizi rededecek sebebi yoktur. Güvendiği diğer faşist destek hayalkırıklığı yaratmıştır. Vs... Nihayetinde kendi kişisel bekasını milletin bekası olarak yutturabilmiş yetenekli bir ademoğlundan bahsediyoruz.
Kişisel hayatlarınızda istediğiniz kadar insaniyetli, hakkaniyetli, adil vs. olun keyfiniz bilir; ama işler Kurd milletinin varlığı ve yokluğuna vardığında bu keyfiyet hiçkimsenin haddi olmamalı.
Geleceğimiz için Şeytanla bile anlaşabilmeliyi z.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Kurdava
-33 #10 Kurdava 21-04-2017 00:33
V

Önümüzde iki seçenek var:
1. Ya her musibetin başı RTE ve avanesidir mavalıyla oyalanacağız, veya sanki başka bir iktidar olsa durumumuz bugünkünden daha iyi olacakmiş gibi sunulan algı ile yemleneceğiz. R.Maraşlı’nın önerdiği gibi, biz yandık bari Kemalist solcu Türk kardeşlerimiz yanmasın deyip, kendimizi onlara siper edecek, bizi zerre kadar ilgilendirmeyen kavganın bize ölümüne düşman taraflarından eli yüzü biraz daha düzgün, İstanbul Türkçesi konuşup Kurd’e kronik derecede düşman olanının laylaylomlarını dilimize dolayarak yanında saf tutacağız ve nihayet tarih sahnesinden insaniyetliğimi zle değil ama saftırıklığımız la (dilim başkasına varmıyor) anılmak üzere silinip gideceğiz.
2. Veyahut da aynen Başur’da ve Rojava’da batılı süper güçlerin yanında yer alarak gücümüzü sağlamlaştırdığ ımız gibi, hazır RTE pragmatistini tam da kendisine azalan desteğin ardından (doğrusu ben Evet’i desiseler ile %57-60 bekliyordum)
Alıntı | Yöneticiye raporla
Kurdava
-37 #9 Kurdava 21-04-2017 00:31
IV

6. Sınıf tabansız, ilkesiz; demokrasi, hak ve özgürlükler, hayat tarzları vs temelli kitle hareketlerinin küresel sermayenin arkaladığı veya rahatsızlık duymadığı bir gidişata hiçbir etkisi, yazının başında sıraladığım ülkelerde bile olmamiş, sesleri kısa süre içinde vahşetle kısılmıştır. İdraksız Türkler haydi haydi ‘sıtma’ya razı olacaklardır. Türkler arasında iç karışıklık, iç savaş lafları bu insanları hiç tanımayıp kitaplardan normal insanlar hakkında öğrendikleriyle konuşanların hüsnü kuruntularıdır.
Daha 7, 8, ... uzar gider. Kısa keseyim.
Pekiyi bütün bunlardan bize ne sorusunu burada da soralım. Bizi ilgilendiren kısmı ile bu mevcut durumun bize sağladığı fırsatların ve imkanların idrak edilmesi ve etkili şekilde değerlendirilme sidir.
Önümüzde iki seçenek var:
Alıntı | Yöneticiye raporla
Kurdava
-35 #8 Kurdava 21-04-2017 00:28
III

4. Yine Yeltsin’le Putin kafadarlarının yaptığı gibi aç, biçare ve ezik Rus’un Putin’e desteğini doruklara çıkaran bir Çeçenistan benzeri katliamı Kurdistan’da bu defa daha büyük ölçekte hayata geçirmesi, eğer kendine bir destek yaratacaksa, mümkündür.
5. Söylenilenlerin aksine bu referandum sonrası ekonomi iyiye gidecek ve işsizlik, enflasyon göreceli olarak aşağılara seyredecektir. Diktatörlüklerd e ekonomi güdük demokrasilerde olduğundan çok daha iyiye gider. Yazının başında sıraladığım ülkeler bunun kanıtıdır. Öncelikle Arap sermayesi ve ölçü tanımayan küresel sermaye bu katkıya hazırdır, yeter ki güvenceli kârın kokusunu alsın.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Kurdava
-34 #7 Kurdava 21-04-2017 00:27
II
1. RTE kuyruğu asla kıstırılamayaca ktır. En kötü ihtimalde partisi içinde bir Putin benzeri bir halef yaratıp aynen Yeltsin’in yaptığı gibi ömür boyu dokunulmazlığın ı sağlayacaktır.
2. “Ülkelerde ve toplumlarda işler siyasal kabadayılık ve hayatın gerçeklerinden kopuk böbürlenmelerle ...” malesef tıkır tıkır yürüyor. Bu ancak birey olma kültürünün içselleştirildi ği ileri demokrasilerde yürümez.
3. RTE işine geldiğinde bir kaç hafta içinde aşka dönüştürebilece ği Türk’ün hücrelerine kadar yedirilmiş Kurd nefretini vakti geldiğinde kullanmak üzere hep yedeğinde tutacaktır. En azından Hayaller ve Düşler Partimiz gözlerini açıp “seni başkan yaptırmayacağız ” gibi Kurd ile zerre kadar alakası olmayan duruşlarla Türk kemalist solcularına göz kırpmaktan, şirin gözükmeye çalışmaktan vazgeçip etrafta neler olup bittiğini idrak edinceye kadar bu süregidecektir. CHP’nin Kurd düşmanlığı ise müzmindir. TC varolduğu sürece kemalistlerin Kurd düşmanlığının tedavisi mümkün değildir.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Kurdava
-33 #6 Kurdava 21-04-2017 00:25
I.
Necıp Demirsoy yazının bütününden çıkmakta olan algıyı iyi görmüş. Sanki sorunumuz Türk Devletinin kendisi değil de onu yönetmekte olan aksesuvar iktidarlarıylad ır. Sanki CHP faşistleri veya bir diğeri olsa her eksiğimiz tamam olacak, masal dünyasında yaşayacağız. Yazarı tanımayan biri okusa bu anlamı çıkarır.
Şimdi çok iddialı bir laf olacak ama bu ihtirası ile ve temsil ettiği ve taraftar bulduğu o doğası gereği Kurd düşmanlığı müzmin hal alamayacak ya da alsa da kolaylıkla tersine ikna edilebilecek kitlesi ile RTE ve onun içinde bulunduğu haleti ruhiye bir fırsat ve şanstır bizler için.
RTE ezik Türk karakterini iyi okuyan, bu okumaya uygun usta strateji ve taktikler yaratabilen katıksız bir oportünisttir. Şili, Arjantin, Bolivya, Brezilya, Polonya, Çin ve nihayetinde Yeltsin Rusya’sını iyi incelemiş ve bu ülkelerde 70’lerin ortalarından bugüne yaşananları Türkiye’ye başarı ile adapte etmiştir.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Kurdi
-44 #5 Kurdi 21-04-2017 00:00
Abd ve rusua ile anlasarak yeni gecit lete ihtiyac var.

Erdogan i daha cok cileden gecirtmek

Erdogani saddamlastirmak

Erdogani schizofreniklestirmek

Bir cok ulkenin istedikleridir.

Turklerin ellinde iki secenek var.

Ya baris
Yada savas
Alıntı | Yöneticiye raporla
Necıp Demirsoy
-28 #4 Necıp Demirsoy 18-04-2017 00:34
Sayın Bildirici yazılarınızı severek okurum.
Bu yazı öyle sanki kemalist bir türk aydınolmak kaleminden çıkmış.
Nedir bu AK ve Tayyip düşmanlığı üzerinden siyaset yapmak.
Kürtlerin kürdistan sorunu varsa bunu güçlü bir liderle çözmek mümkünse neden kemalist kürt düşmanı kesimlerle aynı dili konuşuyoruz.
Türk devletinin nasıl olması yönetilmesi Kürtlerin sorunumu. Kürt gençleri türklere demokrasi hukuk getirmek içinmi savaşıp
ölüyor.
.
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It