Yorumlar   

hasan
-5 #11 hasan 25-02-2017 21:28
af etmek erdemliktir.... .....büyüküktür ....
Alıntı | Yöneticiye raporla
H.Bildirici
-4 #10 H.Bildirici 22-02-2017 21:36
Ferhat ve Ahmet isimli arkadaşlar, yazılarımda kendimden bahsetmemden rahatsız olmuşlar. Ben kendimi anlatmak için yazar olmaya çalıştım. Kendini anlatmayan zaten yazar da olmaz. Çoğu yazarların da kendilerini anlatan yüzlerce sayfalık kitapları vardır. Bir yazar kendisi anlatmıyorsa başkası onu hiç anlatamaz. Benim yazılarımın bu yanından huylanan arkadaşlar yazılarımı takip etmeme hakkına sahiptirler. Benim görüşlerimi tartışmak ayrı bir şey, nasıl yazmam gerektiğini belirtmek ayrı bir şeydir. Biri fikir özgürlüğüne denk düşer, diğeri yaşam ve yazı biçimine müdahale anlamına gelir. Başkalarının hayatını anlatmamadan rahatsızlık duymayan arkadaşların, keni hayatımdan örneklerden rahatsızlık duyması doğrusu tuhafıma gitti. Ben kendimi de anlatmaya devam edeceğim.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Ahmet
+2 #9 Ahmet 21-02-2017 20:28
Sn Hasan Bildici kardeşimi zevkle takip ediyorum. Meselelerii çok iyi tahlil eden biricik insanlarımızdan birisi. Kardeşim Ferhat'ın yukarda belirttiği gibi: biraz kendisini başkasına kanıtlamak istercesine, bir benlik açıklamalarına girmese çok iyi olur diye düşünüyorum. Yazdıkların ve değerlendirmele rin, bir bilimadamının ötesinde ve aşağısında değil. Bununla devam etse?
Alıntı | Yöneticiye raporla
hidir
-5 #8 hidir 20-02-2017 12:40
üzüntü dolu bir kürdistan yasam hikayesi
kürdista kadinlarindaki karekter erkelerde olsaydi
kürdistan özgür olackti
bu bir gercek kuzeyde kürd kürdistan ruhu yasiyorsa kürd kadinlarina borcluyuz
zaten hepimiz anamiza borcluyuz
yobaz müslümanlik yasam i dogurani köle hale getirmis.
simdi tc de tamtürk ve tamyobaz müslüman iktidarda
bunlara saygi gösteren insan olamaz
kürd acisinda bakilirsa
bu sürecte türke merhaba diyen insan olamaz
Alıntı | Yöneticiye raporla
ferhat
+1 #7 ferhat 19-02-2017 22:48
sayin bildirici sizinle ayni kusagin hemen hemen ayni surecleri sizin gibi yasayan birisi olarak . uzun sureden beri sitenizi ve yazilarinizi takip etmeye calisiyorum. bir cok dogru olmayan anti demokratik uygulamalara karsi muhalif durusunuz belli noktalarda anlasiliyor. anlasilmayan ,dogru olmayan tutum bir butun yazilarinizin konusu ne olursa olsun mutlaka gecmisinizle orneklendirmeye calismaniz ,hep kendinizden ornek vermeye calismanizla kendinizi ve emeginizi kuculltme degersizlestirm e ,gibi bir konuma dusuyor olmaz misiniz? gercekten de buna neden bu kadar ihtiyac duyuyorsunuz pek anlasilir degildir. kendinize yakistirmayin. birakin bu zorlu surecleri nasil yasadiginizi baskalari anlatsin. yazilarinizda kendinizi degil konuyu esas alirsaniz inanin cok daha saygin ve anlamli sonuclar ortaya cikar. dostca bir elestiri olarak algilayacaginiz a inaniyorum. basarilar dilerim ferhat
Alıntı | Yöneticiye raporla
Dersim Amed
-12 #6 Dersim Amed 19-02-2017 22:32
Kurtler icin hic bir anlam ifade etmeyen "demokratik cumhuriyet, ekolojik devrim, sumer rahiplerler devleti" gibi kavramlarla Kurd halkinin verdigi butun emekler bosa cikarilmayacakt i.

Dahada onemlisi Kurd halkinda umutsuzluga ve yilginliga neden olmayacakti.

Tarih Kleopetranin sirlarini saklamayi basaramadi. Onderlik ve Kandilin sirlarini saklamasi hic mi hic mumkun degil.

Eninde sonunda, Kurtlere ragmen, PKK ye ragmen ve Turk devletine ragmen Kurdistan kurulacaktir.
Dolayisiyla sen uzulme Hasan Bildirici, hep yasadigin gibi yasamaya devam et. Milyonlarca Kurd ayni acilari paylasiyor.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Dersim Amed
-17 #5 Dersim Amed 19-02-2017 22:31
Keske Kurd ulusal onderimiz Ocalan, her soze onderlik ile baslayip onderlik ile bitiren Kandil yoneticileri ve Turkiyeyi demokratiklesti rmeye calistiklarina inannan cogu HDP liler, Hasan Bildirici'nin yengesi kadar onurlu olsalardi.

O kadincagiz kadar yigit olsalardi Kurtler bugun farkli konumunda olurlardi. Kurt halkinin verdigi bunca emegi, cani ve kani bu kadar hoyratca kullanamzlardi.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Herdem
-7 #4 Herdem 19-02-2017 22:30
valla saygı duyulmaz. Saygı duyanada saygı duyulmaz. Burada öğle acınacak bir duruma düşüyoruz ki; ne teori, ne bir izah, ne de hikayelerle açıklanacak gibi değil. Bir Kürt "O bayrak ta bizim kanımız var" diyor, bir başkası Türkiye değil, Türki ye lilik diyor, başkası "Kürdüm ama hayin değilim" diyor... Acınak haller. Çözüm daha fazla ulus bilinci, daha fazla ulusalcılıktır. Başkasını sömürmek,işgalc i olmak için değil, daha fazla kendine gelmek, kendi soy daracığına aidiyet için.
Alıntı | Yöneticiye raporla
KeyfoAga
-14 #3 KeyfoAga 19-02-2017 21:51
Hasan Agabey,
Peki bu devletin tüm kurumlariyla icli disli olan, hata bu devlete saygisi sonsuz, devletin babaligini(!) anlatmaktan usanmayan aile fertlerine ,akraba cevresine, yakinlara nasil davranacagiz? devletin ne oldugunu biliyoruz ama nerdeyse koparilmaz organik bagimiz olan insanlarla nasil bir iliski kurcagiz?
benim derdimde bu Hasan Agbey.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Delil Bircan
-21 #2 Delil Bircan 19-02-2017 21:33
"Ben dunyaya iyilik melegi veya peygamber olarak gelmedim.Dogruy a dogru egriye egri" der gecerim dersen saygi duyar veya duymazsin.Ancak devrimcinin bireylere ba$kasinin hakina,hukukuna , kultur ve degerlerine saygili olmayi ogretmek gibi bir sorumlulugu da var..Halk ve devlet de bireylerden olu$ur.Nefret,k ufretmek veya oldurmek sorunu cozmez.Sorundan kacmak da cozum degil.Cozum devrimci anlayi$i iktidar yapmakta...
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It