Yorumlar   

Kurdava
-53 #10 Kurdava 16-02-2017 18:05
(II)
Halkının yüzde sekseninin bodrumlarda yakılışımıza bayram eder bir duruma getirildiği ruhi eksende bizler; ortak vatan, kardeşlik, birarada yaşama vs. hayaller ve düşlerden nasıl sıyrılacak bu ne kokan ne bulaşan popülist kelamlarla kendi durumumuzu nasıl içinden çıkılmaz hale getirdiğimizin; kendi evimizde sığıntı durumuna düşürülmeyi tamiri mümkün olmayacak şekilde içselleştirdiği mizin nasıl farkına varacağız?
Aydınlarımızın, durum tespiti ve analizi yapan, düşünce üreten insanlarımızın böylesi tarihi anlarda yazıp çizdikleri ile meselelerin özüne ilişkin cesur olmalarını bekleriz.
Saygılar.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Kurdava
-55 #9 Kurdava 16-02-2017 18:04
(I)
Yazı bir nevi ayanı beyan olmuş.
Oysa biz bunların rezilliğinden yenilgisinden çok bu durumdan nasıl yararlanabilece ğimiz üzerine kafa yormalıyız.
Hayaller ve Düşler Partisi (sanırım bu isim oynama nedeniyle R.Maraşlı'nın "Hayır"ı destekleyen yazısına yaptığım eleştiri KP'de yayınlanmadı) misyonu ile ne elde edebiliriz.
Türk meclisinde "ortak vatan" kardeşlik, birarada yaşama vs. lafızlarla nereye varabiliriz?
Bu illüzyonla oyalanarak, bunun bizi tevekkül ile boğduğuna işaret etmeyerek vakit ve fırsat mı kaçırıyoruz?
Alıntı | Yöneticiye raporla
süleyman
-60 #8 süleyman 15-02-2017 21:34
Bu refaranduma hayır demek hem geçmişte Kürtleri inkar eden sisteme, hem de getirilmek istenen Erdoğancı sisteme HAYIR demektir. Bu olay bu kadar net. Ancak yorumculara baktığımızda, Korkarım ki Kürtleri bir kez daha kandıracaklar!
Alıntı | Yöneticiye raporla
#7 Guest 13-02-2017 19:58
Bu yorum yönetici tarafından silinmiştir
Kurdi
-55 #6 Kurdi 12-02-2017 23:58
Yavuz sultan turklerin yerinde turkiye jihatcilarindir deseyfin belki dahada inandirici olurdu.

Kurdler stratejik dusunmeleri gerekiyorlar.

Erdogan ya jihatcilari satar yada abd yi.

Bunun icinde erdogan daha fazla guclenmeli.


Erdogan i zivadan cikartiniz. Ozaman hatta yapar.

Erdogan ya daha cok abd ci yada jihatci olmali.

Hangisini secerse kurdlerin ve abd nin cikarinadir.
Alıntı | Yöneticiye raporla
ari
-58 #5 ari 12-02-2017 20:18
Biriz Xweif,önce ite ho$t diyelim,sonra meseleye gecelim.Biriz Xweif senin istemlerini dileklerini yürekten isterim ama boykot Kürde daha fazla zarar verir,gecmise tarihe dikatli bakarsan eminim ne demek istedigimi anlarsin,ha genel secimlerde kesinliknen sana katilirim artik bundan sonra bu sartlarnan genel secimin Kurdlere Kurdistana bir faydasi kalmamistir boykot en Dogru karar olur,Ama yerel secimler yine farkli bir durum.Kurdler yerel secimde siyasi iradesini gücünü ortaya koymali katilmalilar,gö nülden gecen ayri birsey gerceklik ise apayri,saygilar .
Alıntı | Yöneticiye raporla
Kurdi
-60 #4 Kurdi 12-02-2017 19:40
Erdogan buyuk kazanmali ki gelecektede ya topyekum kaybeder yada buyuk kazanir.

Bunun icin kurdlerdede oy almali.

Bunun icin pkk veya hdp boykot karari vermedi.

Erdogan al bab da okadar buyuk kaybedecektiki onun yardimina Sayin Trump ulasti.

Aman ha kurdler raqqa yi al bab dan once almasinlar diye Trumpa yalvaran erdogan. Bundan dolayi olmali ki ypg raqqa yi durdurdu.

Herneyse

ERDOGANI CANILESTURINIZ. YA SAVASLA YADA KENDI ISTEGI ILE MASAYA OTURMALI.
Alıntı | Yöneticiye raporla
Xweif
-52 #3 Xweif 12-02-2017 18:24
En iyisi ne evet ne de hayır diyelim. Bunlar her halükarda bizi katledecekler. En azından evet çıkarsa tirkiye içindeki kemalistler kerdoğanı sevmez. Ona karşı illegal silahlı bir güç oluşturacaktır. Bir yandan köpekçiler var, bir yandan da dinciler. Yahu bırakalım yesinler birbirlerini. Bize ne? Zaten bize her gün ölüm... Bu sayede belki de bu aşağılık barbarlardan ebedice kurtulup tarihin çöp tenekesine atmaya nail olacağız.bize her gün bayram... Zaten fazla bir süre kalmadı tirkiyenin suriyeye dönüşmesine... Bırakalım düşmanın ömrünü uzatmaya çalışmaya, oportonistliğe ve düşmanlığımızı layık ile yapalım. Bizim kaybedecek bir şeyimiz çoktandır yok...
Alıntı | Yöneticiye raporla
Xweif
-56 #2 Xweif 12-02-2017 18:15
tirkiye tirklerindir nokta. İşte bu ipsiz -sapsızların beyin dağarcığı bu kadar.neyse bu çapsızlara zaman ayırmak dahi lükstür.aslında ben bir Kürd olarak seçimde tarafsız olursak en doğrusunu yapmış olabiliriz diye düşünüyorum.şim di kendimize karşı dürüst olalım tirklerin başı ha kerdoğan olmuş, ha alparslan, atatirk olmuş hepsi aynı şeyin laciverti. Bize bir katkısı olur mu birinden birinin.olmaz olamaz.tirkler konu Devletleri olursa düşmanı da Kürd ise ne yapar eder sağı solu bir araya gelir.ee şimdi bu barbarları neden biz kurtaralım?!
Alıntı | Yöneticiye raporla
Yavuz Sultan Selim
+78 #1 Yavuz Sultan Selim 12-02-2017 13:50
Türkiye Türklerindir. NOKTA!
Alıntı | Yöneticiye raporla
FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS FeedPinterest
Pin It